Reklama

Łomżyńscy lekkoatleci z medalami! Pokazali moc! [FOTO]

11/05/2026 09:16

Bardzo udanie zaprezentowali się zawodnicy KS-u Prefbet-Sonarol Łomża podczas PZLA Mistrzostwa Polski w Sztafetach Nieolimpijskich rozegranych w Słubicach. Na kameralnym stadionie, przy sprzyjającej pogodzie łomżyńscy biegacze wywalczyli złoty oraz srebrny medal, potwierdzając swoją wysoką formę na krajowej arenie.

- To był naprawdę świetny występ całego zespołu. Zawodnicy pokazali ogromny charakter, szczególnie że rywalizowali nie tylko z przeciwnikami, ale także z narastającym zmęczeniem po kolejnych startach - podkreśla trener Andrzej Korytkowski.

Dominacja!
Już w pierwszej konkurencji zawodów klasą dla siebie okazali się reprezentanci Prefbetu-Sonarol Łomża. W widowiskowym biegu 2 x 2 x 400 metrów łomżyńskie sztafety wygrały obie serie.

W pierwszym biegu triumfowali Konrad Zaleski i Justyna Jelska z czasem 4:01,28 s. W drugiej, teoretycznie mocniejszej serii, najlepsi okazali się obrońcy tytułu mistrzowskiego: Piotr Dąbrowski i Martyna Krawczyńska, którzy uzyskali rezultat 3:58,16 s, wyprzedzając ekipę SRS Kondycji Piaseczno (4:01,94).

Reklama

Po zsumowaniu wyników obu serii okazało się, że zawodnicy z Łomży zdobyli złoty i srebrny medal mistrzostw Polski.

- Ta konkurencja wymaga nie tylko szybkości, ale przede wszystkim doskonałego rozłożenia sił. Nasi zawodnicy rozegrali ten bieg perfekcyjnie taktycznie - ocenia trener Andrzej Korytkowski.

Jubileuszowe medale
Szczególny wymiar miał triumf Martyny Krawczyńskiej i Piotra Dąbrowskiego. Dla Krawczyńskiej był to już 40. medal mistrzostw Polski w karierze, natomiast Dąbrowski sięgnął po swój 20. krążek krajowego czempionatu. Jeszcze większe wrażenie robi fakt, że Martyna Krawczyńska ma zaledwie 21 lat.

Reklama

- Martyna od kilku sezonów rozwija się znakomicie. Tak imponujący dorobek medalowy w tak młodym wieku świadczy o jej talencie, ale też ogromnej pracowitości - zaznacza szkoleniowiec łomżyńskiego klubu.

Srebro w sztafecie 4 x 800
Cztery godziny po pierwszym starcie cała łomżyńska czwórka ponownie stanęła na bieżni, tym razem w sztafecie 4x800 metrów mix. Mimo wcześniejszego wysiłku zawodnicy Prefbetu-Sonarol Łomża walczyli z pełnym zaangażowaniem. Świetnie rozpoczął Piotr Dąbrowski, który bardzo mądrze rozegrał swoją zmianę i przekazał pałeczkę Justyna Jelska na pierwszym miejscu. Przy okazji uzyskał nieoficjalny rekord życiowy - 1:55,07 s.

Reklama

Po pierwszym okrążeniu prowadzenie objęła jednak halowa medalistka mistrzostw Polski Aleksandra Bereśniewicz reprezentująca OŚ AZS Poznań. Poznańska ekipa ostatecznie zdobyła złoty medal z czasem 8:05,45.

Łomżanie nie oddali jednak srebrnej pozycji. Konrad Zaleski utrzymał drugie miejsce, a na ostatniej zmianie Martyna Krawczyńska skutecznie obroniła przewagę nad rywalkami z Zawiszy Bydgoszcz. Mocny finisz pozwolił jej powiększyć dystans do kilkunastu metrów i zapewnić Prefbetowi-Sonarol Łomża tytuł wicemistrzów Polski z wynikiem 8:22,34 s.

Reklama

- Jestem bardzo dumny z całej drużyny. Po kilku godzinach od pierwszego startu potrafili jeszcze raz wejść na bardzo wysoki poziom sportowy. To pokazuje, że mamy zespół z ogromnym potencjałem - podsumował trener Andrzej Korytkowski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości