W miniony weekend łomżyńscy pływacy rywalizowali w Suwałkach, gdzie odbywały się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu. Zawodnicy UKS Butterfly zaprezentowali się znakomicie, zdobywając rekordową liczbę - 64 medali. Klub pływacki z Łomży w klasyfikacji końcowej zajął II miejsce w województwie, co jest najlepszym dotychczasowym wynikiem w historii klubu. Indywidualnie, aż 4 zawodników UKS Butterfly, w swoich kategoriach wiekowych, okazało się najlepszymi pływakami w województwie.
Na suwalskiej pływalni Aqua Park rywalizowało 12 klubów z naszego województwa, reprezentowanych przez 247 zawodników. Zawody odbywały się w podziale na VI kategorii wiekowych: rocznik 2013 i młodsi, roczniki 2012-2009 oraz open: kat. 2008r. i starsi. Każdy z zawodników miał prawo do 4 startów spośród 10 konkurencji indywidualnych. Rozegrano również wyścig sztafetowy na dystansie 4 x 50 m, w stylu zmiennym (mix.), w podziale na II kategorie wiekowe: 2012 lat i młodsi oraz 2013 lat i starsi.
Najlepszymi zawodnikami Mistrzostw, w swoich kategoriach wiekowych w województwie podlaskim zostało - aż 4 zawodników UKS Butterfly:
- Oliwier Domaszewski (kat. chłopcy, 10 lat) - 4 złote medale,
- Kaja Kurpiewska (kat. dziewczęta 14 lat) - 4 złote medale,
- Filip Rudczyk (kat. chłopcy, 14 lat) - 4 złote medale,
- Ksawery Brzeziński (kat. chłopcy, 11 lat) - 3 złote i 1 srebrny,
Multimedalistami rozegranych zawodów zostali również:
- Lena Sienkiewicz (11 l.) - 4 medale: 3 srebrne i 1 brązowy
- Dawid Domaszewski (12 l.) - 4 medale: 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy
- Kornelia Szerszun (12 l.) - 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy
- Karina Kopańczyk (13 l.) - 4 medale: 4 srebrne,
- Wojciech Dobrowolski (13 l.) - 3 medale: 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy
- Zuzanna Piaścik (11 l.) - 3 medale: 2 srebrne, 1 brązowy
- Victoria Wolińska (11 l.) - 3 medale: 3 srebrne,
- Blanka Mulewska (15 l.) - 3 medale: 1 złoty, 2 srebrne
- Paweł Mitter (12 l.) - 2 medale: 2 srebrne,
- Ignacy Balkiewicz (16 l.) - 2 medale: 1 srebrny, 1 brązowy,
- Bartosz Kamiński (15 l.) - 2 medale: 1 srebrny i 1 brązowy,
- Jakub Janowski (11 l,) - 2 medale: 1 srebrny i 1 brązowy,
- Hubert Wiszowaty (10 l.) - 2 medale: 2 brązowe.
Medale zawisły także na szyi zawodników:
- kat. 15 lat i starsi: Eliza Chrzanowska, Patrycja Antosiuk, Piotr Grala i Igor Darmetko
- kat. 12 lat: Jan Cwalina,
- kat. 11 lat: Filip Borkowski,
- kat. 10 lat: Lena Aleksandrowicz i Filip Gacioch
Sztafety mix 4 x 50 w stylu zmiennym powiększyły dorobek medalowy o kolejne 3 medale:
- kat. 13 lat i starsi: srebrny medal (Rudczyk, Balkiewicz, Darmetko, Kurpiewska)
- kat. 12 lat i młodsi: srebrny medal (Domaszewski D., Mitter, Szerszun, Ulińska)
brązowy medal (Borkowski, Sienkiewicz, Brzeziński, Piaścik)
„Tegoroczne mistrzostwa były dla nas naprawdę bardzo udane. Przywieźliśmy dosłownie worek medali, a do tego zdobyliśmy II miejsce w województwie, jako klub w klasyfikacji generalnej. Cieszy przede wszystkim to, że do starszych zawodników - osiągających wysokie wyniki - dołączają młodsi z roczników 2011 - 2013, co powoduje, że ze spokojem patrzymy w przyszłość. Podkreślić należy, że niemal wszyscy nasi pływacy to wychowankowie klubu, trenujący pływanie w klubie od kilku lat. Jeszcze 4-5 lat temu byliśmy małym klubem, który na mistrzostwach województwa zdobywał sporadycznie kilka medali. Wówczas nie spodziewaliśmy się, że będziemy udanie rywalizowali z klubami z Białegostoku, Suwałk, czy Bielska Podlaskiego, które w naszym województwie mają o wiele dłuższą historię w tej dyscyplinie sportu.” - podkreślają trenerzy UKS Butterfly: Bartosz Kutny i Tomasz Drozdowski.
Reklama
Dzięki udanym występom licznej grupie pływaków UKS Butterfly, nasze miasto coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na pływackiej mapie, nie tylko województwa podlaskiego, ale również całego regionu.
źródło: nadesłane