Reklama

Łomżyńscy pływacy w finale Igrzysk Województwa Podlaskiego

14/03/2016 06:54

9 marca 2016 roku na Pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie (25m, sześć torów) przeprowadzony został FINAŁ IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PŁYWANIU. W finale z dobrej strony pokazały się dwie drużyny SP 10: dziewczęta i chłopcy.

Prawo startu w finale miało po 12 najlepszych dziewcząt i chłopców w czterech stylach pływackich oraz po 12 sztafet wyłonionych podczas czterech półfinałów wojewódzkich. W zawodach reprezentowanych było 27 szkół z całego województwa.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta Augustowa Pan Wojciech Walulik w towarzystwie Wiceprezesa Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Marka Sadowskiego.

Podczas zakończenia zawodów udekorowano medalami najlepsze zawodniczki i zawodników w poszczególnych stylach. Zwycięskie szkoły w klasyfikacji drużynowej otrzymały puchary oraz dyplomy. Dodatkowo trenerzy najlepszego zespołu dziewcząt i chłopców uhonorowani zostali koszulką "Mistrza województwa podlaskiego". Igrzyska zostały przeprowadzone za fundusze Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Reklama

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta z SP 10 w Łomży zajęły 6. miejsce z pośród 21 szkół podstawowych, natomiast chłopcy 9. miejsce z pośród 22 szkół podstawowych.

- W przyszłym roku powalczymy o medale - obiecuje trener młodych pływaków Jarosław Szeremet.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości