Reklama

Łomżyńscy rajdowcy zdobywają Słomczyn [VIDEO i FOTO]

28/04/2015 11:42

W ostatnią sobotę rozegrana została pierwsza eliminacja tegorocznych zmagań o Puchar Toru Słomczyn. Łomżyńska załoga spod znaku Linguo HexaBank rally team zaprezentowała najwyższą formę zdobywając pierwsze miejsce w klasie 3.

Sobotnia eliminacja była pierwszą z pięciu zaplanowanych na bieżący sezon. Zmagania o prestiżowe trofeum jak zwykle obejmowały walkę na wymagającym torze rallycross-owym oraz odcinkach o nawierzchniach szutrowych i betonowych.

W tego typu imprezach regułą jest, że mogą w nich startować wyłącznie pojazdy dopuszczone do ruchu na drogach publicznych. Jednak specyfiką sprintu organizowanego przez Automobilklub Rzemieślnik jest to, że biorą w niej udział również samochody specjalnie przygotowane do sportu i mogące się poruszać wyłącznie po rajdowych i wyścigowych trasach. Warto wspomnieć, że tor w Słomczynie nierzadko wykorzystywany jest również przez czołowe polski załogi rajdowe jako miejsce intensywnych treningów oraz testów sprzętu.

Reklama

Załoga, której rajdówkę zdobi herb naszego miasta była jedną z 56, które zameldowały się na starcie. Zgodnie z regulaminem Opel Corsa GSi Adama Krupy i Adama Olkowicza została zakwalifikowana do najsilniej obsadzonej Klasy 3 (16 załóg), w której ścigają się samochody z silnikami wolnossącymi o pojemności od 1400 cm3 do 1600 cm3.

Utytułowani i doświadczeni konkurenci w swoich mocnych autach gwarantowali, że o zdobycie wysokiej pozycji będzie bardzo trudno. Linguo HexaBank rally team przyjął więc prostą zasadę: od początku jechać jak najszybciej, hamować jak najpóźniej i wystrzegać się pułapek, które mogą wyeliminować sprzęt z dalszej jazdy. Dopiero po zakończeniu zaciętej rywalizacji okazało się, że pomysł na sobotnie zawody pozwolił na osiągnięcie najwyższego podium w Klasie 3.

Reklama

Puchar Toru Słomczyn nie jest jedynym cyklem w sezonie 2015, w którym biorą udział łomżyńscy rajdowcy. Startują również w Samochodowych Mistrzostwach Białegostoku, gdzie Linguo HexaBank rally team zamierzają odegrać się za podium odebranie w ostatniej eliminacji 2014. Ze zmiennym szczęściem jednak z zadawalającym końcowym wynikiem brali też udział w 3 imprezach prestiżowego Królewski Winter Cup 2015.

Kolejny start naszych sportowców już w drugiej połowie maja.

2 Królewski WINTER CUP

3 Królewski WINTER CUP

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości