Łomżyńska Akademia Piłki Nożnej wraca do treningów. Szkółka kontynuuje prace prowadzonej przez PZPN Akademii Młodych Orłów, a jej zadaniem jest wyławianie młodych talentów.
- My, jako Miasto Łomża, nie chcieliśmy utracić tego dorobku piłkarskiego, który tutaj przez lata był kształtowany, stąd m.in. powstał pomysł stworzenia Akademii Łomża – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - W tej Akademii trenują chłopcy, którzy w większości już uczęszczają do naszych łomżyńskich szkółek piłkarskich. Jest to element dokształcania ich piłkarskich umiejętności. Projekt jest realizowany we współpracy z MOSIR-em oraz ze sponsorami – dzięki życzliwości PGE mamy wsparcie ze strony spółki Skarbu Państwa.
PGE Polska Grupa Energetyczna jest fundatorem sprzętu sportowego dla Akademii.
- Liczymy na to, że ten projekt będzie kontynuowany, również we współpracy z Młodzieżowym Łomżyńskim Klubem Sportowym i z dwoma akademiami, które są w naszym mieście, czyli Lider i Elite- dodaje włodarz miasta.
Działania związane z treningami koordynuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży
- Łomża może się cieszyć, że ten projekt jest kontynuowany – mówi dyrektor Andrzej Modzelewski. – Z inicjatywy pana prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, utalentowane dzieciaki z różnych klubów mogą dalej rozwijać swoje talenty.
Reklama
W ramach Akademii funkcjonuje 5 grup: 4 grupy chłopców i 1 grupa dziewcząt. Na zajęcia przychodzą dzieci w wieku od 7 do 13 lat.
- Szkolimy dzieci pod kątem indywidualnym i techniki indywidualnej. Grupy nie rozgrywają meczów ligowych – mówi Jan Szmitko, asystent trenera głównego. – Jest spora część chłopców, którzy posiadają talenty i przychodzą tutaj z pasji i zamiłowania do piłki nożnej. W grupie najmłodszej są to dzieci, które po prostu chcą bawić się piłką, cieszyć, radować i spędzić czas na wolnym powietrzu, wspólnie z kolegami i koleżankami.
Reklama
Zajęcia w ramach Akademii odbywają się 2 razy w tygodniu.
Więcej w naszej relacji VIDEO