Reklama

Łomżyńska KAS zabezpieczyła niemal trzy tysiące nielegalnych e-papierosów [FOTO]

16/07/2025 11:05

Nielegalny towar o wartości 314 tys. zł mundurowi znaleźli w siedzibie jednej z firm kurierskich na Mazowszu.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży skontrolowali siedzibę jednej z mazowieckich firmą zajmujących się dostarczaniem przesyłek kurierskich. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli 15 paczek zawierających 2989 jednorazowych papierosów elektronicznych bez polskich znaków akcyzy.

- Zatrzymane e-papierosy nie spełniały również wymagań określonych w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. W szczególności płyn z nikotyną przekraczał dozwoloną pojemność, na produkcie nie było informacji o jego składzie, a opakowania nie zawierały obowiązkowych ostrzeżeń zdrowotnych w języku polskim- informuje KAS.

Reklama

E-papierosy, których wartość rynkowa została oszacowana na 314 tys. zł, zabezpieczono do sprawy karnej skarbowej. Właściciel firmy został przesłuchany. Postępowanie w sprawie prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

Źródło: KAS Aktualizacja: 16/07/2025 11:08
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama