Reklama

Łomżyńskie Pustułki mają nowy domek [FOTO]

23/12/2019 11:01

Prawdopodobnie niewiele osób wie, że w zasobach Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zagnieździła się Pustułka. Korzystając z tego, że ptaki te na okres zimy odleciały do ciepłych krajów, pracownicy ŁSM wykonali nowy domek, zainstalowany na budynku przy ul. Moniuszki 16.

Dotychczasowe gniazdo Pustułki znajdowało się na budynku przy ul. Moniuszki 14. Ponieważ w 2020 roku będzie on remontowany, zaszła konieczność demontażu gniazda i poszukania dla niego nowej lokalizacji. Wykorzystując fakt, że pustułki na okres zimy odleciały do ciepłych krajów, pracownicy Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, na bazie projektu wielkiego miłośnika ptaków - Krzysztofa Jadackiego, wykonali nowy domek, który został zainstalowany na budynku przy ul. Moniuszki 16.

- Mamy nadzieję, że ta lokalizacja, jak i sam domek przypadną do gustu ptakom, gdy wiosną powrócą do Łomży - przekazuje ŁSM.

Reklama

Pustułka jest drapieżnym ptakiem, który przystosował się do życia w warunkach miejskich. Wysokie budynki są dla niej odpowiednikiem skalnych ścian, na których pierwotnie gniazdowała.

fot. ŁSM

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości