Reklama

Lubicie miód? W Łomży mają zamieszkać pszczoły

09/12/2020 10:37

W Łomży ma powstać miejska pasieka z pokazowymi ulami i ścieżką edukacyjną. Pozyskany miód byłby wykorzystywany do promocji naszego miasta.

- Utworzenie pasieki miejskiej w Łomży planowane jest na terenach miejskich, położonych pomiędzy ulicami: Zawadzka, Sikorskiego, Szosa Zambrowska i terenami zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, bliżej ul. Zawadzkiej. Planowane w tym rejonie są nasadzenia drzew i krzewów kwitnących - wyjaśnia Łukasz Czech z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Pasieka ma mieć charakter edukacyjny. Na w/w terenie mamy zobaczyć ule pokazowe i ścieżkę edukacyjną dotyczącą roli pszczół w ekosystemie. Pozyskany miód byłby wykorzystywany jako materiał promocyjny Miasta Łomża.

Reklama

Na chwilę obecną nie jest jeszcze ustalone, ile pasieka będzie liczyła uli i pszczół. Jej utworzenie planowane jest we współpracy z przedsiębiorcami, a funkcjonowaniem miałoby się zająć Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości