Łukasz Wilczek, wychowanek UKS Łomżyczka 10, od początku sezonu będzie pełnił funkcję kapitana I-ligowej drużyny koszykówki Warszawskiej Legii.29-letni zawodnik w minionym sezonie był jednym z czołowych zawodników nie tylko Legii, ale całych rozgrywek I ligi.
- Jedynka powinna najbardziej rządzić w zespole. Łukasz ma ku temu predyspozycje. Uważam, że jest to doświadczony zawodnik, o odpowiednich kompetencjach sportowych, personalno-intelektualnych - przyznaje trener Legii Michał Spychała.
- Cieszę się, że mam takie zaufanie w sztabie szkoleniowym. To dla mnie motywujące i mam nadzieję, że po sezonie wszyscy będą mogli powiedzieć, że dobrze wypełniałem swoją rolę - powiedział nowy kapitan Legii Łukasz Wilczek.
Łukasz Wilczek ma 29 lat i występuje na pozycji rozgrywającego. Jest wychowankiem UKS Łomżyczka 10 Łomża, w którym grał w latach 2002–2004.