Łukasz Wilczek, pochodzący z Łomży kapitan koszykarskiej drużyny Legii Warszawa, awansował wraz z zespołem do Polskiej Ligi Koszykówki czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Wilczek z kolegami awans świętowali w sobotę, po ostatnim zwycięskim meczu fazy play-off.
Łukasz Wilczek to łomżyniak, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego, gdzie przez trzy lata również był kapitanem szkolnej drużyny koszykówki.
- Jesteśmy z niego naprawdę dumni. Tak solidnych i skromnych ludzi ze świecą szukać - mówi o swoim byłym uczniu Kondrad Haponik, wicedyrektor II LO.
W 2010 roku sekcja koszykówki Legii Warszawa stanęła na krawędzi upadku, ale dzięki determinacji zawodników i kibiców odrodziła się zaczynając od zera. Drużyna rok po roku pięła się w górę. W 2012 roku świętowała awans do II ligi, a w 2014 roku awans do I ligi. Rok później kapitanem koszykarskiej Legii został łomżyniak, Łukasz Wilczek i to on zapisał się w historii stołecznego klubu jako kapitan drużyny, która właśnie awansowała do PLK.
- Bardzo się cieszę, że awansowaliśmy. Tym bardziej, że w ubiegłym roku Legia mogła dostać zaproszenie do ekstraklasy po finale z Krosnem ale go nie przyjęła. Okazało się, że to był bardzo dobry ruch. Prezesi z trenerem zbudowali jeszcze lepszy zespół i udało nam się awansować. To uczucie, które dzisiaj jest, które dzisiaj się czuje... nie da się tego opisać. Warto było czekać ten rok, żeby wejść do tej ekstraklasy sportowo - powiedział po awansie Łukasz Wilczek.
Z uwagą obserwujemy jak rozwija się kariera "naszego" kapitana Legii i czekamy na kolejne sukcesy. Po awansie jest jeszcze dużo do zdobycia i miejmy nadzieję, że stanie się to z Łukaszem w roli głównej.