Reklama

Maciej Tercjak Akademickim Mistrzem Polski w karate

16/05/2016 05:55

Maciej Tercjak, student Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz zawodnik i instruktor Łomżyńskiego Klubu Karate został Akademickim Mistrzem Polski w Karate Kyokushin! III Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin odbyły się w minioną sobotę w Hali Studium WFiS UJ w Krakowie.

Maciek już za tydzień wystartuje w wagowych Mistrzowach Europy w Warnie (Bułgaria), dlatego w Akademickich Mistrzostwach Polski wziął udział jedynie w konkurencji kata (układy). Brał udział w rywalizacji w gronie 15 zawodników reprezentujących uczelnie z całego kraju. Po pierwszej turze uplasował się na 2. miejscu, lecz w finałowej turze wykonywał kata, które będzie prezentował również na Mistrzostwach Europy i ostatecznie zajął pierwszą pozycję.

- Za tydzien będę reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Bułgarii w dwóch konkurencjach - kata i kumite full kontakt do 70kg mówi Maciek, dla którego te Mistrzostwa były dobrym sprawdzianem przed rywalizacją na poziomie międzynarodowym.

Reklama

Zdobyty w sobotę tytuł Akademickiego Mistrza Polski do nie pierwszy sukces Macieja Tercjaka. Ma on już na koncie wiele medali Mistrzostw Polski i Europy. Jest aktualnym, podwójnym Mistrzem Polski Młodzieżowców (w kumite i kata). Na koncie ma też tytuł Mistrza Europy Juniorów i 4. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama