Reklama

Maciej Tercjak obronił tytuł Akademickiego Mistrza Polski

08/05/2017 05:04

Maciej Tercjak, student Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz zawodnik i instruktor Łomżyńskiego Klubu Karate obronił w minioną sobotę zdobyty przed rokiem tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Karate Kyokushin. Natomiast już za dwa tygodnie czeka go znacznie poważniejszy sprawdzian - Mistrzostwa Europy we Francji.

Termin, w jakim organizowane są Akademickie Mistrzostwa Polski nie jest dla Maćka zbyt szczęśliwie dobrany, bo uczestnicząc w nich musi on pamiętać o zbliżających się Mistrzostwach Europy. Tak było przed rokiem i tak też tym razem. Już niedługo bowiem Maciek, który jest członkiem Kadry Narodowej w Karate Kyokushin, będzie walczył o medale na zupełnie innym poziomie niż krajowe podwórko.

- Ten start był dla mnie kolejnym sprawdzianem przed ME we Francji, które odbędą się już za dwa tygodnie - przyznaje zawodnik.

Reklama

Medal Akademickich Mistrzostw Polski trafił do bogatej kolekcji Maćka, a my czekamy na dobre wieści z Lyonu, gdzie łomżyński karateka rywalizował będzie w kata (układy) indywidualnym i drużynowym oraz w kumite (walki). Mamy nadzieję na medale w każdej z konkurencji. Warto przypomnieć, że przed rokiem na Mistrzostwach Europy w Warnie (Bułgaria) Maciek, jako kompletny debiutant wśród seniorów, zdobył tytuł wicemistrza Europy w kata.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości