Zwieńczenie kwietnia to symboliczny moment, gdy maturzyści oficjalnie kończą naukę i przygotowują się do egzaminów dojrzałości. Dziś ze swoją szkołą pożegnali się absolwenci Zespołu Szkół Akademickich działającego przy Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych.
Minione lata były dla nich czasem wyjątkowym – pełnym nauki, wyzwań, ale też przyjaźni i budowania relacji. Szkoła nie tylko przekazała im wiedzę, lecz także wyposażyła w umiejętności i wartości, które pomogą odnaleźć się w roli studentów, pracowników, a przede wszystkim świadomych i odpowiedzialnych obywateli.
To był również szczególny moment dla nauczycieli i wychowawców, którzy z dumą żegnali swoich podopiecznych, życząc im powodzenia na dalszej drodze życia.
– Nasi młodzi odkrywcy wyruszają w drogę z bagażem doświadczeń, które zdobyli w naszej szkole. Teraz będą kontynuować swoją podróż ścieżkami odkryć, które – mam nadzieję – okażą się ciekawe, wartościowe i pozwolą im lepiej zrozumieć samych siebie, budować człowieczeństwo i silny kręgosłup moralny. Dla mnie najważniejsze jest, aby nigdy nie zatracili samych siebie – powiedziała Barbara Turek, dyrektor szkoły, nawiązując do słów Jana Pawła II. – To była piękna współpraca i czas budowania pozytywnych wartości – zarówno w ich, jak i naszym życiu – dodała.
Reklama
W tym roku edukację w ZSA MANS zakończyło 73 uczniów. W Liceum Akademickim, w dwóch klasach o profilu mundurowym, uczyło się 48 osób, natomiast w technikum – w klasach: informatycznej oraz mundurowo-informatycznej – łącznie 29 uczniów.