Drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży reprezentowała województwo podlaskie podczas mistrzostw Polski w unihokeju. Zawody odbyły się na przełomie maja i czerwca w Elblągu podczas XXIX Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”. Przepustką do rywalizacji z najlepszymi zespołami w kraju było wcześniejsze zwycięstwo w wojewódzkiej licealiadzie.
Mecze fazy grupowej były rozgrywane przez dwa dni w systemie "każdy z każdym". Pierwszym rywalem łomżyńskich unihokeistów był zespól z Tczewa. W wyrównanym spotkaniu przez dłuższy czas utrzymywał się remis, a o ostatecznym wyniku zadecydował problematyczny rzut karny. Rywalizacja ostatecznie zakończyła się przegraną drużyny „Mechaniaka” 1-2.
Kolejnym przeciwnikiem była utytułowana drużyna z Sanoka. W tym meczu widać było różnicę klas obu zespołów. W grze łomżyniaków zauważalny był brak ogrania z mocniejszymi rywalami. Nasz zespół chciał prowadzić otwartą grę, co skrupulatnie wykorzystał przeciwnik, wykorzystując błędy ustawienia obrony Łomży. Dodatkowo kontuzja i zmiana podstawowego bramkarza w pierwszej połowie podłamała reprezentantów Łomży.
W kolejnym meczu z zespołem z Łęczycy widoczne było poddenerwowanie zawodników, co przełożyło się na brak skuteczności w ofensywie. Nie wykorzystali oni wielu bramkowych szans.
Po zakończeniu sobotnich gier i przeanalizowaniu razem z trenerem Bogusławem Cichockim rozegranych spotkań, udało się zaprezentować dużo lepszą postawą w meczach niedzielnych. Już z samego rana doszło do rywalizacji z aktualnymi mistrzami Polski, czyli drużyną z Dębicy. Łomżyńscy sportowcy byli zdeterminowani w walce o punkty, prowadzili równorzędną walkę z faworytem meczu. Pachniało sensacją, a drużyna „Mechaniaka” miała kilka sytuacji, które mogły zakończyć się bramką. Mecz prowadzony był w zabójczym tempie, rywalizacja zakończyła się ostatecznie wynikiem 2-1 dla reprezentantów województwa podkarpackiego. Mimo to elbląska publiczność doceniła starania łomżyniaków gromkimi brawami.
W ostatnim meczu turnieju uczniowie ZSMiO nr 5 pokazali, że nie zapomnieli jak strzela się bramki i spotkanie z Hrubieszowem zakończyło się wynikiem 5:0 (Tomasz Smekta - 4 bramki). Postawa łomżyniaków poskutkowała zajęciem ostatecznie 9. miejsca w turnieju.
Warto zauważyć, że po zakończonych rozgrywkach najlepszym strzelcem turnieju uznano Tomasza Smektę z „Mechaniaka”.
Drużyna z Łomży wystąpiła w składzie: Patryk Kania (k), Mateusz Polkowski (b), Tomasz Smekta, Bartosz Kołota, Adrian Tomaszczyk, Dominik Mucha, Szymon Modzelewski, Mateusz Gacki, Mikołaj Zysk, Sebastian Łomotowski, Piotr Malicki, Konrad Szwarc oraz trener Bogusław Cichocki.