Pięciu zawodników Fight Club Łomża wzięło udział w rozegranym w sobotę 18 kwietnia w Wołominie turnieju XVII Grand Prix Polski w MMA , Grapplingu i Brazylisjkim Jiu Jitsu. Do Łomży przywieźli czery medale, w tym dwa złote Macieja Roszkowskiego!
Maciej Roszkowski wystartował w dwóch formułach: MMA i GRAPPLINGU w kategorii -84 kg. W obu formułach wywalczył złote medale. W grapplingu w półfinale zwyciężył z posiadaczem czarnego pasa w bjj tradycyjnym, a w finale wygrał przez poddanie. W MMA, po dobrych walkach, stanął również na najwyższym podium.
Patryk Nacewicz rywalizował w dwóch stylach: MMA i BJJ, w kategorii -77 kg.
- Niestety w formule MMA przegrał niesłusznie swoją walkę i odpadł z turnieju. Za to Brazylijskim Jiu Jitsu, bez podziału na pasy, wywalczył srebro, przegrywając jedynie z trenerem z Ostrołęki, który posiada czarny pas bjj tradycyjnego. Dodam, że był to debiut Patryka w kimonach - relacjonuje trener Damian Zorczykowski.
Tomasz Chludziński rywalizował w kategorii -77 kg w grapplingu, niestety po wyrównanej walce odpadł z turnieju.
W formule MMA wystartowało również dwóch juniorów. Krystian Nosek walczył w kategorii wagowej -63 kg. Były to jego pierwsze zawody i od razu z sukcesem - wywalczył brązowy medal!
Z kolei Norbert Batogowski nie miał niestety okazji zaprezentować swoich umiejętności ponieważ nikt nie zgłosił się w jego kategorii.