Aż siedmiu zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate stanęło na podium rozegranego w minioną niedzielę w Piasecznie turnieju IKO Mazovia Cup. W zawodach wzięło udział 376 zawodników z 32 klubów karate kyokushin z całej Polski.
W Piasecznie aż siedmiu zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate zajęło miejsca na podium.
Mateusz Długozima w kategorii kumite (walki) chłopcy 2007-2006 powyżej 35 kg zajął miejsce pierwsze. Mateusz wszystkie swoje walki wygrał zdecydowanie przed czasem. Również pierwsze miejsce zajął Akhmed Debizov w kategorii kumite kadet 2003 – 2002 do 35 kg. Akhmed finał stoczył z innym łomżyńskim zawodnikiem Wiktorem Kacprzykiem. Niestety, Wiktor do walki finałowej wyszedł z kontuzją, której doznał we wcześniejszym pojedynku.
Pierwsze miejsce w kategorii kata (układy) zajęła Klaudia Lanczewska. Klaudia tydzień wcześniej startowała w kumite na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w związku z czym, tym razem wystąpiła tylko w układach.
Miejsce drugie w kategorii dzieci młodsze 2008 – 2009 powyżej 30 kg zajął Kajetan Dąbrowski, który debiutował w tego typu imprezie. Miejsce trzecie zajęli Nikola Trzcińska oraz Piotr Bejenka. Nikola w kategorii kadetki 2002 – 2003 powyżej 50 kg, a Piotr w kategorii junior 1999 – 1997 do 75 kg.
- Warto zwrócić uwagę, że w walkach nie startowali juniorzy i młodzicy z Łomży, którzy tydzień wcześniej brali udział w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego - podkreśla instruktor Łomżyńskiego Klubu Karate Marek Czech.