Drugie miejsce drużynowo zajęła reprezentująca nasze miasto ekipa ŁOMŻA TEAM podczas rozegranych w sobotę w miejscowości Zalesie Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW (bez koszulek specjalistycznych). W zawodach udział wzięło ponad 160 zawodników.
W minioną sobotę, w miejscowości Zalesie, rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW (bez koszulek specjalistycznych). Do zawodów zgłosiło się ponad 160 zawodników m.in z Polski, Ukrainy, Czech, Armenii, Słowacji, Szwecji i innych krajów. Nasze miasto reprezentowała drużyna ŁOMŻA TEAM, która zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej!
Złote medale wywalczyli w Zalesiu Waldemar Grzanko (kat.wag. 125kg, grupa wiek. 40-44l), Krzysztof Żukowski (kat. wag. 140kg, grupa wiek. 45-49l) oraz Marcin Sokołowski (kat. wag. 125kg, grupa wiek. 16-17l), który również ustanowił nowy rekord Polski. Drugie miejsce zajął Zbigniew Wawrzyniak (kat. wag. 110kg, grupa wiek. 40-44l), a brązowym medalistą Międzynarodowych Mistrzostw Polski został doradca prezydenta Chrzanowskiego do spraw sportu Mariusz Giełgut (kat. wag. 100kg , grupa wiek 24-39l).
Bardzo blisko podium, bo na czwartych miejscach, udział w mistrzostwach zakończyli Michał Detkiewicz (kat. wag. 110kg, grupa wiek. 24-39l) oraz Rafał Niedzwiedzki (kat. wag 125kg, grupa wiek. 24-39l).
Zawodnicy wywalczyli również prawo startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Pradze (Czechy) w dniach 16–20 czerwca 2015 r.