Reklama

Medale Mistrzostw Świata łomżyńskich siłaczy [FOTO]

18/05/2015 12:30

Trzy medale, w tym dwa złote i srebrny, przywieźli łomżyńscy siłacze z rozegranych w Łucku na Ukrainie Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym RAW federacji WPA. Dzięki wysokim lokatom indywidualnym zawodników, drużynowo jako Team Łomża zajęli oni III miejsce.

Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym RAW federacji WPA odbyły się w Łucku na Ukrainie w dniach 14 -17.05.2015r. Jest to jedna z najcięższych dyscyplin sportów siłowych, ponieważ jednego dnia trzeba zaliczyć trzy boje: przysiad, wyciskanie leżąc i martwy ciąg.

W zawodach wzięli udział sportowcy z Łomży. Dariusz Wybraniak z Bursy Szkolnej Nr 2 w Łomży zajął I miejsce w kat. wag. do 75 kg w grupie młodzików do lat 17, a jego brat Wojciech, również wychowanek Bursy Szkolnej nr 2 zajął II miejsce w kat. wag. do 90 kg w grupie juniorów do lat 19.

Reklama

Opiekunem i trenerem Dariusza i Wojciecha jest wychowawca Bursy Szkolnej nr 2 Zbigniew Turowski, który od lat jest propagatorem i wielkim pasjonatem tej dyscypliny. Od lat startuje też w zawodach, dając przykład młodzieży. Na Ukrainie zajął I miejsce w kat. wag. do 90 kg w grupie M 50 - 54. W swojej kategorii wagowej i wiekowej ustanowił nowe rekordy Europy w całym trójboju siłowym.

Dzięki wysokim lokatom, zawodnicy drużynowo jako Team Łomża zajęli III miejsce w trójboju siłowym.

- Wyjazd młodzieży był możliwy dzięki wsparciu finansowemu władz Starostwa Powiatowego Łomży oraz dyrektora Bursy Szkolnej nr 2 w Łomża. Dziękujemy - podkreśla Zbigniew Turowski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości