W minioną sobotę młodzi pływacy UKS Butterfly rywalizowali w zawodach w Ostrołęce.
Na ostrołęckiej pływalni odbyły się „XII Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu” , w których Łomżę reprezentowało 48 zawodników z roczników 2008-2014. Z imprezy nasi pływacy wrócili z 18 medalami: 9 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych.
W zawodach była rekordowa frekwencja 23 klubów, reprezentowanych przez 421 zawodników.
Najlepszymi zawodnikami w swoich rocznikach zostali:
Medaliści UKS Butterfly Łomża Medal Złoty
100m grzbietowy i 100 klasyczny 16 lat BALKIEWICZ Ignacy
100m motylkowy 16 lat DARMETKO Igor
100m dowolny i 100 grzbietowy 15 lat CHRZANOWSKA Eliza
100m dowolny, 100 grzbietowy i 100 motylek 14 lat KURPIEWSKA Kaja,
50m grzbietowy 12 lat SZERSZUN Kornelia
Medal Srebrny
100m dowolny 15 lat DARMETKO Igor
50m motylkowy 10 lat i młodsi WISZOWATY Hubert
50m klasyczny 10 lat i młodsi PIEŃKOWSKA Kamila
Medal Brązowy
50m grzbietowy 10 lat i młodsi WISZOWATY Hubert
100m dowolny 13 lat KOPAŃCZYK Karina
100m grzbietowy 15 lat ANTOSIUK Patrycja
50m klasyczny 10 lat i młodsi ALEKSANDROWICZ Lena
50m motylkowy 12 lat SZERSZUN Kornelia
50m motylkowy 10 lat i młodsi ALEKSANDROWICZ Lena
W rywalizacji drużynowej łomżyński UKS Butterfly uplasował się na wysokim II miejscu.
źródło: nadesłane/ UKS Butterfly