Zwycięstwem Marcina Sendwickiego zakończyły sie rozegrane w sobotnie popołudnie na Starym Rynku w Łomży Mistrzostwa Strongman. Zwycięstwo zawodnika z Bydgoszczy nie jest żadną niespodzianką, bo to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata Arnold Classic Strongman.
W zawodach wystartowało ośmiu zawodników z całej Polski, jednak najbardziej utytułowanym i od początku ustawianym w roli faworyta był Marcin "Kukaj" Sendwicki z Bydgoszczy, który na Mistrzostwach Świata Arnold Classic Strongman, organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera wywalczył brązowy medal. "Kukajowi" nie przeszkodziła w odniesieniu pewnego zwycięstwa nawet kontuzja kostki, z którą przyjechał do Łomży. Jak sam przyznał ciężary, z którymi przyszło mu się mierzyć w naszym mieście były dla niego zbyt... małe.
Podczas zawodów rozegrano sześć konkurencji: przeciąganie autobusu MPK na czas, wyciskanie belek w staniu + kowadło 140kg, walizki 2 x120 kg + opona 320 kg x 6 obrotów, martwy ciąg do maksymalnego ciężaru, zegar, yok + beczki + kula. Widowiskowa rywalizacja przyciągnęła na Stary Rynek kilkuset mieszkańców Łomży, którzy dopingowali zawodników do wysiłku.