W najbliższą niedzielę 17 maja na Stadionie Miejskim w Łomży przy ulicy Zjazd 18 odbędą się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce im. Tadeusza Susoła pod patronatem Prezydenta Miasta Łomża.
Organizatorem zawodów są LKS „Narew" – Kurpiewski Łomża, MOSiR w Łomży, PFS w Białymstoku, przy współudziale: UM Łomża, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, POZLA w Białymstoku, PWSZS w Białymstoku, PZ LZS Łomża, MSZS w Łomży, ZSEiO nr 6 Łomża.
Początek imprezy zaplanowano na godzinę 11:00. Zawodnicy i zawodniczki tego dnia będą rywalizować w konkurencjach takich jak: bieg na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, 3000m, 100m ppł, 110m ppł, 400m ppł, 4 x 100m, 4 x 400m, 2000 m z przeszkodami, skok w dal, wzwyż, trójskok, rzut kulą, oszczepem i dyskiem. W konkurencjach technicznych odbędą się eliminacje i finały. W biegach serie na czas.
Jeden zawodnik może startować w dwóch konkurencjach i w jednej sztafecie lub w jednej konkurencji i w dwóch sztafetach. Zawodnicy startujący na 800 m i dłuższych mogą startować dodatkowo tylko w jednej sztafecie. Warunkiem rozegrania konkurencji jest start minimum trzech zawodników (sztafet).
W trakcie zawodów prowadzona będzie punktacja szkół, które wystawią swoich przedstawicieli, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Najlepsze szkoły otrzymają puchary, a zawodnicy i zawodniczki medale.