W sobotę 19 marca w Warszawie odbył się jeden z najważniejszych turniejów chwytanych sportów walki w naszym kraju czyli XII Mistrzostwa Polski ADCC z liczbą ponad 500 zarejestrowanych uczestników. Na takiej Imprezie nie mogło zabraknąć łomżyńskich fighterów!
- Po raz kolejny pokazaliśmy jak mocną stroną są dla nas sporty chwytane - mówi zadowolony trener Damian Zorczykowski, którego podopieczny Hubert Sulewski sięgnął po kolejny tytuł Mistrza Polski i udwodnił, że jest najmocniejszym zawodnikiem z całej Polski wśród juniorów w kategorii -61 kg w MMA i BJJ. Od 7 listopada 2015 roku nie przegrał on żadnej walki, a już w tym roku zdobył aż 6 złotych medali.
Sam trener jest również czynnym zawodnikiem i również z sukcesem uczestniczył w Mistrzostwach. Wielkim wyczynem było zdobycie przez niego złotego medalu w kategorii zawansowanych -70 kg oraz brązowego medalu w kategorii open do -80 kg. Jako jedyny z województwa Podlaskiego zdołał zajść tak wysoko!
- Chcielibyśmy serdecznie podziękować Prezydentowi Miasta Łomża panu Mariuszowi Chrzanowskiemu za pomoc finansową w przygotowaniach oraz starcie w zawodach - podkreślają łomżyńscy fighterzy.