Dwa tytuły mistrza Polski w brazylijskim jiu jitsu wywalczyli zawodnicy Fight Club Łomża podczas rozegranych w minioną sobotę w Mińsku Mazowieckim zawodów II GRAND PRIX POLSKI BJJ. Złote medale padły łupem trenera klubu Damiana Zorczykowskiego (kat.-76 kg senior purpurowe pasy) i Daniela Kaczorowskiego (kat.- 85 kg białe pasy).
W minioną sobotę 7 marca zawodnicy Fight Club Łomża po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w zawodach w brazylijskim jiu jitsu. W Mińsku Mazowieckim rozegrany został tego dnia turniej II GRAND PRIX POLSKI BJJ, z którego dwóch łomżyńskich fighterów wróciło ze złotymi medalami. Trener klubu Damian Zorczykowski wywalczył złoto w kat.-76 kg senior purpurowe pasy, zaś Daniel Kaczorowski, najmłodszy 14 letni zawodnik, stanął na najwyższym stopniu podium w kat.- 85 kg białe pasy. Niestety Hubertowi Sulewskiemu nie udało się wygrać. Pomimo bardzo zaciętej rywalizacji łomżyński zawodnik przegrał na punkty.
- Była to bardzo dobra i efektowna walka lecz w tym wypadku zabrakło szczęścia - relacjonuje Damian Zorczykowski. Po raz kolejny jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników jakie udało nam się osiągnąć - przyznaje trener.
Tego samego dnia udany występ na gali w Gołdapi zaliczył Patryk Nacewicz, który w pięknym stylu wygrał z Przemysławem Radaszewskim z Maddogs Team Olecko. Walka odbyła się w kategorii wagowej -77 kg w formule full contact.
- Nasz zawodnik już od pierwszych minut zdominował przeciwnika zarówno w stójce jak i w parterze, druga runda zaczęła się od efektownej akcji kolanem ze strony Patryka po czym zakończył on walkę przez poddanie przeciwnika przez trójkąt w parterze. Dziękujemy Patrykowi za tak godne reprezentowanie naszego klubu i życzymy dalszych sukcesów - mówi Zorczykowski.
Dodajmy, że w lipcu łomżyńscy fighterzy będą mieli okazję zaprezentować się przed łomżyńską publicznością podczas I Łomżyńskiej Gali Sportów Walki. Jej współorganizatorami są dwa łomżyńskie kluby: BLACK HORSE MMA ŁOMŻA oraz Fight Club Łomża.