MŁKS Łomża rocznik 2018 odniósł duży sukces, wygrywając silnie obsadzony turniej Pro Future Cup w Czosnowie pod Warszawą.
Młodzi piłkarze z Łomży okazali się najlepsi spośród ośmiu drużyn rywalizujących w systemie "każdy z każdym", a dodatkowym powodem do dumy był tytuł najlepszego zawodnika turnieju dla Filipa Białobrzeskiego, który został także współliderem klasyfikacji strzelców.
Turniej przyciągnął czołowe zespoły z województwa mazowieckiego, a poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki. Mimo napiętego harmonogramu spotkań i intensywnej gry, młodzi zawodnicy MŁKS-u pokazali dojrzałość, determinację i świetne przygotowanie techniczne.
- Szukamy dla chłopców ciągłych wyzwań i wymagającej rywalizacji. Tak też było w niedzielę. Poziom był wysoki, a każdy mecz bardzo zacięty. Graliśmy praktycznie bez przerwy, mecz po meczu, ale chłopcy poradzili sobie świetnie. Tak też intensywnie pracujemy na treningach - podkreśla trener Bartosz Święciński.
Szkoleniowiec zwraca także uwagę na długofalową strategię rozwoju zespołu.
- Na co dzień rywalizujemy w lidze z rok starszymi chłopcami z Białegostoku, aby regularnie grać mecze, w których poprzeczka jest wysoko zawieszona. To przynosi efekty. Pierwsze miejsce oczywiście cieszy, bo w ostatnich edycjach kręciliśmy się wokół podium, a teraz wreszcie udało się stanąć na jego najwyższym stopniu. Jednak dla mnie najważniejszy jest ciągły rozwój chłopaków i to, jak odważny i ofensywny styl gry prezentują w każdym meczu - dodaje Święciński.
Reklama
MŁKS Łomża rocznik 2018 reprezentowali: Kacper Wolny, Julian Białobrzeski, Filip Białobrzeski, Kuba Siok, Alan Kalinowski, Alan Warzyński, Franek Fraszczyk.