W minioną niedzielę 29 maja młodzi, łomżyńscy karatecy rywalizowali w XIII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Ostrowi Mazowieckiej. Wzięło w nim udział 164 zawodników z 15 klubów z całej Polski. Zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate kolejny raz nie zawiedli i aż siedem razy stawali na podium, w tym cztery razy na jego najwyższym stopniu.
Pierwsze miejsca zajęli: Hubert Kamiński w kategorii kumite (walki) dzieci młodsze rocznik 2008 – 2009 do 30 kg, Akhmed Debizov w kategorii kumite młodzicy rocznik 2003 – 2002 do 50 kg, Bartłomiej Gawarecki w kategorii kumite dzieci rocznik 2006 – 2007 do 45 kg, Łukasz Michalak w kategorii kumite dzieci rocznik 2006 – 2007 do 40 kg.
- Warto dodać, że Hubert Kamiński swoje walki wygrywał w bardzo efektownym stylu trafiając przeciwników w kask nogą po tzw. „obrotówce". Akhmed zaś wszystkie swoje walki stoczył z zawodnikami rok starszymi, a do tego o wiele cięższymi (nawet 10 kg). Bartek Gawarecki również wszystkie swoje walki toczył z zawodnikami rok starszymi, jedną z nich kończąc przed czasem - podkreśla instruktor Łomzyńskiego Klubu Karate Marek Czech.
Na drugim miejscu podium stanął Patryk Rejnhard, który startował w kategorii kumite pierwszy krok dzieci młodszych 2008 – 2009 rok do 25 kg. Również w kategorii kumite pierwszy krok, ale do 35 kg miejsce trzecie zajął Patryk Mierzejewski. Na najniższym miejscu na podium stanęła również Nikola Trzcińska, która startowała w kategorii kumite młodziczki rocznik 2002 – 2003 do 55 kg.
- Przy okazji chciałbym podziękować osobom, które na turnieju pomagały zawodnikom przygotować się do wejścia na matę oraz sekundowały im w trakcie walk. Przede wszystkim starszym kolegom i koleżankom z klubu: Wiktorii Korytkowskiej, Marlenie Łukian, Pawłowi Kacprzykowi, Maciejowi Tercjakowi oraz rodzicom dzieci startującym w zawodach - dodaje Marek Czech.