Reklama

Młodzi pływacy UKS Butterfly z medalami [FOTO]

31/05/2021 07:10

​​​​​​​Około 160 zawodników z 10 klubów pływackich z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego rywalizowało w Międzynarodowych zawodach w pływaniu o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W zawodach wzięło udział 14 reprezentantów klubu UKS Butterfly z roczników 2006-2010.

- Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, zaś o zwycięstwie decydowały często ułamki sekund. Nasi zawodnicy, w większości swoich startów bili rekordy życiowe, co niezwykle cieszy, gdyż z wiadomych względów tegoroczne treningi były bardzo nieregularne -  podkreślają trenerzy Katarzyna Aleksandrowicz oraz Tomasz Drozdowski,

W kategorii 12-letnich chłopców, najlepszym zawodnikiem imprezy (wszystkie starty) został łomżyński pływak - Filip Rudczyk, który zdobył 3 złote i 1 srebrny medal. W tej samej klasyfikacji chłopców 14-letnich, trzecie miejsce zajął również łomżyniak - Miłosz Parzych, zdobywając 3 złote oraz 1 brązowy medal.

Reklama

Indywidualnie medale zdobywali:

  1. Miłosz Parzych (14 lat) - 3 x złoto (50,100 grzb., 100 klas.) i 1 x brąz (50 dow.)
  2. Ignacy Balkiewicz (14 lat): 1 x złoto (400 dow.) i 3 x srebro (50,100,200 grzb.)
  3. Filip Rudczyk (12 lat) - 3 x złoto (50 dow. I grzb., 100 dow.) i 1 x srebro (50 motyl.)
  4. Szymon Pachucki (14 lat): 3 x brąz (50,100,200 grzb.)
  5. Kaja Kurpiewska (12 lat) 2 x srebro (50 dow. i grzb.)
  6. Patrycja Antosiuk (13 lat): 1 x złoto (50 grzb.)
  7. Eliza Chrzanowska (13 lat): 1 x srebro (200 grzb.)
  8. Jakub Kotowski (11 lat): 1 x brąz (50 grzb. - rywalizował ze starszymi o rok);
  9. Łukasz Michalak (15 lat): 1 x brąz (50 klas.)

Grono zawodników uzupełniali:

  1. Weronika Mogielnika (11 lat),
  2. Amelia Piaścik (13 l.)

oraz 14-latkowie:

  1. Jakub Chajęcki,
  2. Grzegorz Kuteszko
  3. Marcel Pachucki.

Wszyscy pokazali sportowy charakter i chociaż medalu nie zdobyli, ustanowili rekordy życiowe niemal na wszystkich dystansach, w których startowali.

 „Starty w zawodach są bardzo ważne, szczególnie dla najmłodszych adeptów pływania. Oprócz rywalizacji i możliwości konfrontacji swoich umiejętności, równie ważne, o ile nie ważniejsze, jest zintegrowanie młodych sportowców oraz poczucie bycia częścią pływackiej drużyny. To powoduje, że młodzi ludzie pozostają w klubie i dalej rozwijają swoje pasje sportowe” - mówią trenerzy.

Reklama

Prezes klubu Jarosław Szeremet dodaje, że w czerwcu młodych pływaków czeka jeszcze kilka imprez.

"Już niedługo najmłodsi adepci pływania (9 lat i starsi) - będą rywalizowali w Michałowie na dystansach 50m. Dla większości będą to absolutne debiuty. Starszych, bardziej doświadczonych zawodników, czeka rywalizacja na Mistrzostwach Polski 14-latków, Międzywojewódzkich Mistrzostwach 12-latków, czy też finały warszawskiej imprezy „Od Młodzika Do Olimpijczyka”, w której rywalizują najlepsi zawodnicy w Polsce."

Reklama

/nadesłane/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości