Reklama

Młodzieżowy ŁKS bez certyfikatu PZPN

24/03/2022 19:27

Szkółka piłkarska Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego nie otrzymała certyfikatu z Polskiego Związku Piłki Nożnej na 2022 rok. To nie tylko prestiż, ale i również spore pieniądze, które nie trafią do Łomży. Na tegoroczną, trzecią edycję, piłkarska centrala przeznaczyła bowiem rekordową kwotę, blisko 50 mln zł

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył rekrutację do trzeciego cyklu programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Certyfikaty otrzymało ponad 220 szkółek z całego kraju, a wśród nich po raz kolejny zabrakło Młodzieżowego ŁKS. 

W elicie szkółek z województwa podlaskiego znalazły się: Stowarzyszenie AP Jagiellonia Białystok, Fundacja AP Wigry Suwałki (złoty certyfikat), AP Talent Białystok, Fundacja AP Junior Białystok, KS Włókniarz Białystok (srebrny certyfikat) i BKS Tur Bielsk Podlaski (brązowy certyfikat).

Reklama

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN ma podnosić poziom szkolenia w klubach sportowych. Uzyskanie dyplomu to znak, że szkółka spełnia standardy, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby trenować młodych zawodników. Szkółki musiały spełnić wymagania dotyczące m.in. infrastruktury sportowej, sprzętu treningowego, opieki medycznej i liczby drużyn piłkarskich.

Piłkarska centrala nie skąpiła w tym roku groszem i przeznaczyła rekordową kwotę – blisko 50 mln zł. Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk oraz Prezes PZPN Cezary Kulesza zdecydowali, że środki trafią do znacznie szerszej grupy odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem małych, lokalnych szkółek.

Reklama

Zgodnie z założeniami pieniądze mogą zostać przeznaczone na dalsze podnoszenie trenerskich kwalifikacji, wyjazdy na staże i szkolenia czy zakup dodatkowego sprzętu do prowadzenia treningów.

Według trenerów i rodziców zawodników, z którymi rozmawialiśmy, w klubie brakuje dobrej organizacji i koordynatora. Kontrole certyfikacyjne, najogólniej mówiąc pozostawiały wiele do życzenia. 

- Brakuje dobrej energii, co przekłada się na motywacje trenerów. Nasze dzieci to wyczuwają - mówi nam jedna z matek chłopca na co dzień trenującego w Młodzieżowym ŁKS-ie.

Reklama

Przypomnijmy, że prezesem MŁKS jest Wojciech Pietruszewski, a do niedawna trenerem w tym klubie był także radny Artur Nadolny.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości