Na zmianie najbardziej skorzystają osoby kupujące bilet rodzinny, nowością jest też wprowadzenie płatności za dwie godziny z góry. Pływalnia nr 1 przy ul. Niemcewicza ustaliła właśnie nowe ceny korzystania z basenu.
Do tej pory na pływalni obowiązywała taka sama opłata za bilet, bez względu na godzinę korzystania z basenu. Bilet normalny kosztował 8 złotych, ulgowy- 5 złotych. Nieco drożej było w weekendy, kiedy dorośli płacili 9,5 zł a dzieci i młodzież- 6,5 zł za godzinę.
Od 21. lutego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zdecydował o wprowadzeniu różnych cen na różne pory dnia. Najtańsze, tradycyjnie, będą poranki. Za pływanie w godz. od 6.00 do 8.00 zapłacimy 6 zł za bilet normalny i 4,5 zł za ulgowy.
Do godz. 17.00 bilet dla dorosłych będzie droższy o dwa złote, dla młodzieży- o pięćdziesiąt groszy. Najdroższe będą zaś wieczory- między godz. 17.00 a 21.30 za korzystanie z basenu i sauny zapłacimy 9 złotych (lub 6 zł za bilet ulgowy).
Na zmianach najbardziej skorzystają rodziny. Do tej pory wejściówka dla dwóch osób dorosłych i trójki dzieci kosztowała 33 złote w ciągu tygodnia i 38 złotych w weekendy. Nowy cennik przewiduje taką samą opłatę przez cały tydzień, w wysokości 29 złotych za 120 minut korzystania z aquaparku.
Nowością są też bilety dwugodzinne. Decydując się od razu na wejście na 120 minut, oszczędzimy po ok. 3 złote na biletach normalnych i nieco mniej na ulgowych.
Podrożeje zaś zjazd na zjeżdżalni basenowej. Obowiązujące do tej pory ceny 0,10 zł i 0,15 zł podskoczą odpowiednio do 0,20 i 0,25zł za każdy zjazd.