Trzecioligowe rozgrywki piłkarskie zbliżają się ku końcowi, a ŁKS 1926 Łomża coraz bliższy jest osiągnięcia założonego przed sezonem celu, jakim jest zajęcie jednego z czołowych miejsc gwarantujących grę w nowej III lidze w kolejnym sezonie. Dziś piłkarze rozegrają kolejny ważny mecz.
O godz. 16.00 na stadionie miejskim w Łomży rozpocznie się spotkanie 29. kolejki III ligi. To już niemal końcówka rozgrywek i każdy mecz jest na tym etapie bardzo ważny. Piłkarze, chcąc w następnym sezonie grać w zreformowanej III lidze muszą, na ten moment, zająć miejsce 1-7. W tym momencie biało-czerwoni są w doskonałej pozycji do osiągnięcia tego celu, bo zajmują 4. pozycję i nad 8. - spadkową - mają 13 punktów przewagi. To dużo, ale przy nieszczęśliwym splocie okoliczności wcale nie musi jeszcze wystarczyć. Stąd ogromna waga każdego kolejnego spotkania.
Dzisiejszym rywalem ełkaesiaków będzie beniaminek III ligi GKS Wikielec. Piłkarze z Wikielca zajmują 12. miejsce z dorobkiem 30 punktów. Ich szanse na awans do grupy, która znajdzie się w nowej III lidze są iluzoryczne, choć teoretycznie jest to jeszcze możliwe. Na pewno jednak nie można spodziewać się tego, że dzisiejsi goście położą się na murawie i dadzą sobie strzelać gole. Możemy mieć pewność, że będą walczyć przez całe spotkanie, o czym świadczy ich postawa w meczu z liderującą Olimpią Elbląg, z którą również na wyjeździe zremisowali w 23. kolejce 2:2. I to Olimpia dwa razy goniła wynik, ostatecznie wyrównując na 2:2 po rzucie karnym w doliczonym czasie gry. Na pewno więc jest to groźny zespół i nie warto sugerować się jego miejscem w tabeli i dorobkiem punktowym.
Wszystkich sypatyków biało-czerwonych, którzy pomimo panującej dziś pięknej pogody nie będą mogli wspierać naszych piłkarzy na stadionie, zapraszamy na naszą transmisję na żywo, która rozpoczniemy kilka minut przed 16.00.