Koszykarki UKS-u 4 Łomża zakończyły sezon ligi U-11 na czwartym miejscu. W meczu o brązowy medal zespół prowadzony przez trenera Damiana Godlewskiego stoczył emocjonujący bój z UKS Huraganem Wołomin, przegrywając po zaciętym spotkaniu 59:62.
Spotkanie od początku dostarczyło kibicom wielu emocji. Obie drużyny walczyły o każdą piłkę, a prowadzenie wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk. Po pierwszej kwarcie łomżanki prowadziły 15:5, jednak gospodynie z Wołomina odrobiły straty i przed przerwą wyszły na prowadzenie. O końcowym wyniku zdecydowały ostatnie minuty pełne walki i nerwów.
- Mecz był pełny walki, zwrotów akcji i zmian prowadzenia. Dziewczyny pokazały ogromny charakter i wolę walki - podkreślił trener Damian Godlewski po zakończeniu spotkania.
Reklama
Szkoleniowiec nie krył dumy ze swojej drużyny mimo porażki.
- To była prawdziwa walka od pierwszej do ostatniej sekundy. Mimo porażki dziewczyny zostawiły na boisku całe serce, pokazując ogromne zaangażowanie i determinację. Każda zawodniczka dała z siebie maksimum, walcząc o każdą piłkę i każdy centymetr parkietu. Wielkie brawa należą się również ławce rezerwowych za nieustanny doping i wsparcie przez cały mecz - powiedział trener UKS-u 4 Łomża.
UKS Huragan Wołomin - UKS 4 Łomża 62:59 (5:15, 20:10, 19:16, 9:18)
UKS 4 Łomża: Nikola Jabłecka, Natalia Dziubińska, Gabriela Piotrowska 5, Zuzanna Piotrowska 10, Gabriela Chludzińska 2, Nicole Kupidłowska, Irena Książek 5, Lena Wysocka 13, Julia Jastrzębska 9, Amelia Piaścik 6, Gabriela Gorzemba 2, Patrycja Kurzątkowska, Zuzanna Galanek, Izabela Kuczyńska.