Ośmiu kibiców ŁKS 1926 Łomża okupowało dziś boisko treningowe przy Szkole Podstawowej nr 10. Tym samym nie chcieli dopuścić do treningu najmłodszej grupy dzieci z Legia Soccer School. Na siatce ogrodzeniowej wywiesili transparent „W ŁOMŻY TYLKO ŁKS”.
Od początku projekt pod nazwą „Legia Soccer School” wzbudzał wiele emocji. Przeciwnicy tworzenia w naszym mieście szkółki piłkarskiej nie wierzyli w bezinteresowność klubu z Warszawy. Nie zdały się tłumaczenia, że projektem objęte będą tylko dzieci w wieku od 3 do 7 lat.
- Każdy trening ma być przygodą, dzieci bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. To wszystko ma pobudzać ich wyobraźnię – tłumaczył dokładnie tydzień temu podczas otwarcia szkółki Przemysław Chojnowski, trener Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa oraz jeden z twórców całego przedsięwzięcia, który jest rodowitym łomżyniakiem.
Ośmiu młodych mężczyzn związanych z łomżyńskim środowiskiem kibicowskim skutecznie nie dopuściło do dzisiejszego treningu na głównej murawie boiska najmłodszych grup dzieci z Legia Soccer School. Interweniowała ochrona obiektu, ale bezskutecznie. Trenerzy i ich podopieczni musieli trenować na boiskach bocznych.
Szkoleniowcy związani z projektem Legia Soccer School nie chcieli zaogniać niecodziennej sytuacji. Mniej dyplomatyczni byli jednak rodzice maluchów, którzy byli podirytowani i rozłoszczeni poczynaniami młodych mężczyzn.
- Nie chcieliśmy dziś wzywać policji, ale następnym razem nie damy się terroryzować! Mój sześcioletni syn, który czerpie szaloną radość z kontaktu z piłką nie rozumie tego co się dziś stało. Jak mam mu to wytłumaczyć? - pyta wzburzony rodzic.
Młodzi mężczyźni po ponad godzinnej okupacji boiska zdjęli transparent i opuścili obiekt.