Reklama

Nielegalne e-papierosy wysłano do mieszkańców naszego regionu

25/07/2025 12:52

Ponad pół tysiąca e-papierosów bez polskich znaków akcyzy przejęli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku. Nielegalny towar, którego wartość oszacowano na ponad 41 tys. zł, znajdował się w przesyłkach kurierskich adresowanych do odbiorców z woj. podlaskiego.

- Podczas kontroli przeprowadzonej w sortowni jednej z firm kurierskich funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku zabezpieczyli 4 paczki, w których znajdowało się łącznie 520 jednorazowych papierosów elektronicznych bez polskich znaków akcyzy. Paczki opisane jako artykuły elektryczne były adresowane do odbiorców w woj. podlaskim - czytamy w komunikacie Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Zatrzymane e-papierosy nie spełniały także wymagań określonych w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. W szczególności płyn z nikotyną przekraczał dozwoloną pojemność, na produkcie nie było informacji o jego składzie, a opakowania nie zawierały obowiązkowych ostrzeżeń zdrowotnych w języku polskim.

Reklama

Wartość rynkowa e-papierosów została oszacowana na ponad 41 tys. zł. Nielegalny towar został zabezpieczony do sprawy karnej skarbowej. Postępowanie prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. 

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku Aktualizacja: 25/07/2025 12:55
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama