Oznakowane przejście dla pieszych i linia podwójna ciągła to czasami zbyt mało, aby powstrzymać kierowcę przed manewrem wyprzedzania. Przykładem są dwa nagrania, które możemy obejrzeć za pośrednictwem kanału "Polscy Kierowcy". Oba zostały zarejestrowane w Łomży, a "bohaterami" okazali się kierujący pojazdami na łomżyńskich numerach rejestracyjnych.
Jako pierwszy w "Polskich Kierowcach" wystąpił kierujący srebrnym audi, który pokonał przeciwnym pasem ruchu dwa przejścia dla pieszych, wyprzedzając nagrywającego na skrzyżowaniu ul. Browarnej z przedłużeniem ul. Łukasińskiego. Drugim łomżyńskim bohaterem filmu został jadący ul. Przykoszarową kierujący BMW, który dwukrotnie wykonał brawurowy manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym i również pokonał dwa przejścia dla pieszych znajdując się na przeciwnym pasie ruchu. Jakby tego było mało, jadący z naprzeciwka kierowca musiał zahamować, aby nie doszło do zderzenia...
Wszystko to wydarzyło się w Łomży. Oba nagrania zostały opublikowane za pośrednictwem kanału Polscy Kierowcy. Możemy obejrzeć je poniżej.
Audi na ul. Browarnej - 3:03
BMW na ul. Przykoszarowej - 8:06
Artykuł ma na celu zwrócenie uwagi na szeroko rozumianą kulturę jazdy po naszych drogach i przeciwdziałanie brawurze. Warto mieć na uwadze, że niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego przyczyniają się bezpośrednio do zaistnienia wypadków drogowych.