25 nowozatrudnionych funkcjonariuszy podlaskiej Służby Celno-Skarbowej ślubowało wczoraj wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej. Funkcjonariusze, którzy po raz pierwszy włożyli mundur, mają za sobą wymagający, wieloetapowy i trwający dziewięć miesięcy proces rekrutacji.
- Wiem jak wiele trudu i wysiłku włożyliście we wszystkie etapy rekrutacji do Służby Celno-Skarbowej wykonującej swoje zadania w podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Liczę na Wasz aktywny udział w wykrywaniu przestępstw celno-skarbowych w trakcie pracy na przejściach granicznych. Oczekuję także, że będziecie godnie pełnić służbę na rzecz całego społeczeństwa - mówił dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku Wojciech Orłowski.
Nowi funkcjonariusze musieli przejść wcześniej przez wszystkie etapy rekrutacji, czyli m.in.: test wiedzy, rozmowa kwalifikacyjna, ustalenie zdolności psychicznej i fizycznej do pełnienia służby oraz przeprowadzenie postępowania sprawdzającego określonego w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
W województwie podlaskim w Krajowej Administracji Skarbowej pełni służbę 977 funkcjonariuszy celno-skarbowych, którzy obok 1470 cywilnych kolegów i koleżanek realizują zadania KAS.
fot. Wrota Podlasia