Reklama

Nowoczesna sala sportowa na 60-lecie SP7 [VIDEO i FOTO]

15/10/2018 19:09

Pierwszy dzwonek w SP7 zabrzmiał we wrześniu 1957 roku. Od tamtej pory minęło już 60 lat. Uroczystość z tej okazji połączono z oficjalnym przecięciem wstęgi w nowoczesnej hali sportowej, która otwiera przed młodzieżą "siódemki" zupełnie nowe możliwości rozwoju zainteresowań. 

Połączenie święta z okazji 60-lecia istnienia placówki z oficjalnym otwarciem nowoczesnej hali sportowej spowodowało, że ten dzień był bezprecedensowym wydarzeniem w historii szkoły. Wyświetlony został przygotowany z tej okazji film, dzięki któremu mogliśmy poznać "siódemkę" nie tylko w wydaniu teraźniejszym ale także przeszłym gdyż swoimi wspomnieniami podzielili się również jej absolwenci i osoby związane ze szkołą. Uczniowie przygotowali bogatą część artystyczną, nawiązując w niej m.in. do 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.

To uczniowie rozwinęli biało-czerwoną wstęgę, której przecięcie było oficjalnym otwarciem nowej hali sportowej. Jej budowa kosztowała ponad 7 milionów złotych. Hala ma imponujących rozmiarów podłogę: 45 metrów długości i 25,5 metra szerokości.

Reklama

- Jest to ogromna szansa dla szkoły, mamy nadzieję na rozwój różnych dyscyplin sportowych - mówi dyrektor SP7 Iwona Erynk-Cichowicz. - Marzymy o tym, żeby wychować przyszłych mistrzów olimpijskich - dodaje.

Zalety nowej sali wymienia wicedyrektor szkoły Kamil Konopka. Jego zdaniem, nowy obiekt to nowe możliwości, gdyż przystosowany jest on do absolutne wszystkich gier zespołowych takich jak futsal, koszykówka, piłka ręczna, siatkówka oraz tenis zarówno w formie deblowej jak i singlowej.

- Sala przy naszej siódemce dostaje teraz nowe możliwości w porównaniu z tamtą starą malutką, która też wtedy była obiektem na miarę województwa, no oczywiście w tamtej nie dało się uprawiać gier zespołowych, w tej jak najbardziej, absolutnie wszystkie - mówi Kamil Konopka.

Reklama

- Pamiętam kadencję w której wspólnie z panią poseł Krynicką wspieraliśmy tą niezwykle cenną inicjatywę i dzisiaj jestem dumny z tego, że na koniec mojej kadencji ta inwestycja zostaje oddana do użytkowania - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Zdaniem Mariusza Chrzanowskiego, samorząd powinien podejmować odpowiednie kroki, żeby takich hal było jak najwięcej. W najbliższych latach powstaną kolejne takie obiekty w szkołach podstawowych nr 2,4 oraz 5.

Jako swoje "dziecko" salę przy SP7 określa poseł Bernadeta Krynicka, która aktywnie włączyła się w inicjatywę jej budowy gdy zasiadała jeszcze w miejskiej radzie. Pomysł na budowę hali zrodził się jeszcze w 2010 roku.

Reklama

- W kampanii wyborczej, jednym z najważniejszych punktów moich działań w przyszłej radzie była budowa sali gimnastycznej przy szkole nr 7. - mówi poseł Bernadeta Krynicka. - Trzeba było iść do Sejmu aby zdobyć środki, dofinansowanie na wybudowanie tej sali gimnastycznej - dodaje.

Podczas uroczystości, liczne grono zaproszonych gości zostało wyróżnionych statuetkami "Przyjaciel Siódemki". Wśród nich, znaleźli się m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i łomżyńskich wyższych uczelni oraz wiele innych osób, które mogą posługiwać się teraz mianem "Przyjaciela" Szkoły Podstawowej nr 7.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości