Zarząd Województwa Podlaskiego uruchomił procedurę dotyczącą ważnych zmian kadrowych w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży. Rozpoczyna się proces wyboru nowego Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa.
7 kwietnia br. Zarząd Województwa Podlaskiego przyjął uchwałę, na mocy której wybrano przedstawiciela Województwa Podlaskiego do pracy w komisji konkursowej. Funkcję tę powierzono Renacie Szydłowskiej, która będzie reprezentować władze województwa w procesie wyboru kandydata na stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w łomżyńskiej Stacji Pogotowia.
Obecnie stanowisko to, od ponad 10 lat, piastuje dr Mikołaj Czajkowski - internista i specjalista ratownictwa medycznego. Pełni on dyżury lekarskie w Pogotowiu w Łomży, niosąc natychmiastową pomoc medyczną osobom jej potrzebującym. Jest on zastępcą Eweliny Anny Potaś, która funkcję dyrektora piastuje od stycznia 2023 r.
Aktualnie nie podano jeszcze szczegółów dotyczących przyczyn organizacji konkursu, jednak tego typu procedury są standardową praktyką w przypadku zmian kadrowych lub zbliżającego się końca kadencji.