ŁKS 1926 Łomża pochwalił się ostatnim transferem w letnim okienku. Do drużyny biało-czerwonych dołączył 25-letni napastnik z Jamajki.
"Xahne Reid może występować zarówno na lewej, jak też prawej stronie boiska oraz jako środkowy napastnik. Xahne jest już w naszym klubie od miesiąca pokazując się zarówno w treningu, jak też w grach sparingowych z bardzo dobrej strony. Niestety względy proceduralne sprawiły, że będzie mógł zadebiutować w ŁKS-ie dopiero w 3. kolejce rozgrywek" - czytamy w komunikacie.
ŁKS dodaje, że Xahne reprezentował w swoim kraju klub Vere United FC grający w najwyższej klasie rozgrywkowej Jamajki. Do Łomży przybył ze Stanów Zjednoczonych gdzie w rozgrywkach uniwersyteckich występował w drużynie z Kentucky.
"25-latek od początku bardzo dobrze wkomponował się w drużynę i znalazł z naszymi zawodnikami wspólny język. Xahne w związku z polską wymową swojego imienia otrzymał też od „szatni” polskie imię – Zenek."
W transferze Xahne do ŁKS-u pomagał Jerzy Karwowski - pochodzący z Łomży przedsiębiorca mieszkający za Oceanem.
zdj. ŁKS 1926 Łomża