Reklama

Od niedzieli zgrupowanie kadry Polski w Łomży

02/06/2017 08:40

Już w najbliższą niedzielę 4 czerwca rozpocznie się w Łomży zgrupowanie Reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej. Przez ponad tydzień kadrowiczki pod wodzą selekcjonera Miłosza Stępińskiego trenować będą na łomżyńskich obiektach, by 12 czerwca zakończyć zgrupowanie meczem z Reprezentacją Litwy.

Reprezentacja pojawi się w Łomży w niedzielę 4 czerwca, ale jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, już dzień wcześniej ma przyjechać selekcjoner kadry A kobiet Miłosz Stępiński. Zgrupowanie trwać będzie do 12 czerwca z krótkę przerwą, podczas której 8 czerwca kadra wyjedzie do miejscowości Bucha pod Kijowem, by zmierzyć się w meczu kontrolnym z Ukrainą. Natomiast ostatniego dnia zgrupowania czyli 12 czerwca, na stadionie miejskim w Łomży, nasze kadrowiczki rozegrają drugi mecz towarzyski - z Reprezentacją Litwy.

W kadrze na mecze z Ukrainą i Litwą będą prawdziwe gwiazdy kobiecej piłki europejskiego formatu. Nie zabraknie choćby Katarzyny Kiedrzynek, któa zaledwie wczoraj grała w finale Ligi Mistrzyń. Niestety, druzyna polskiej bramkarki (PSG) nie zdołała wywalczyć tego trofeum, ale Kiedrzynek chwalona była za świetne interwencje w czasie spotkania i serii rzutów karnych (obroniła "jedenastkę"). Inną gwiazdą w pełnym tego słowa znaczeniu jest Ewa Pajor, świeżo upieczona mistrzyni Niemiec z VfL Wolfsburg.

Reklama

Z kolei po raz pierwszy z drużyną prowadzaną przez Miłosza Stępińskiego będzie miała okazję trenować Joanna Wróblewska. Pomocniczka AZS Wrocław ostatni raz w reprezentacji wystąpiła w czerwcu 2016 roku w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy z Danią. Została powołana na październikowe zgrupowanie selekcyjne w Grodzisku Wielkopolskim, ale ostatecznie nie pojechała na nie ze względu na kłopoty zdrowotne.

Natomiast awizowane wcześniej w składzie kadry na to zgrupowanie Agnieszka Winczo i Silvana Chojnowski nie zagrają w towarzyskich spotkaniach reprezentacji Polski kobiet z Ukrainą i Litwą. Powodem są sprawy osobistej pierwszej i kontuzja drugiej z piłkarek. W ich miejsce selekcjoner Miłosz Stępiński powołał Martynę Wiankowską (UKS SMS Łódź) oraz Dominikę Dereń (AZS PWSZ Wałbrzych).

Reklama

 

Zgrupowanie i mecze kontrolne stanowią część przygotowań i ostatni test biało-czerwonych przed startem eliminacji do mistrzostw świata we Francji, które rozpoczynają się we wrześniu. Pierwsze starcie w ramach eliminacji do mistrzostw świata biało-czerwone rozegrają 15 września z Białorusią. Oprócz naszych wschodnich sąsiadek, Polki trafiły do grupy drugiej ze Szwajcarią, Szkocją i Albanią.

Mecz z Litwą rozegrany zostanie w poniedziałek 12 czerwca 2017 roku zna stadionie miejskim w Łomży. Początek spotkania o godz. 17.00. Wstęp na stadion będzie bezpłatny.

Reklama

inf. własna / PZPN

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości