Cyberprzestępcy podszywają się pod właścicieli kont społecznościowych i wysyłają do ich znajomych wiadomości z prośbą o kody BLIK. W ten sposób mieszkaniec powiatu łomżyńskiego stracił 800 złotych. Myślał, że pomaga siostrze. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść oszustom.
Tym razem do łomżyńskich policjantów zgłosiła się 24-letnia mieszkanka powiatu.
- Kobieta poinformowała mundurowych, że ktoś włamał się na jej konto na portalu społecznosciowym. Następnie sprawca za pośrednictwem komunikatora zaczął rozsyłać do znajomych i rodziny 24-latki wiadomości tekstowe. Była w nich zawarta prośba o pożyczenie pieniędzy. Kobieta dowiedziała się o tym, kiedy po pewnym czasie jej znajomi zaczęli dzwonić z pytaniami, czy rzeczywiście potrzebuje pieniędzy. Niestety okazało się, że jej brat nie zadzwonił do niej wcześniej. Wygenerował kod BLIK i przelał 800 złotych na konto oszusta - poinformowała Komenda Miejska Policji w Łomży.