Przez siedem kolejnych edycji czyli od początku rozgrywania biegu Rolnika w gminie Grajewo Paweł Grygo pewnie zwyciężał. W tym roku po raz pierwszy zawodnik LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża został zdetronizowany i zajął "dopiero" drugie miejsce.
Już po raz ósmy w gminie Grajewo odbył się Bieg Rolnika. Tym razem biegacze rywalizowali na ciekawej i dobrze przygotowanej trasie we wsi Ruda. Na starcie stanęło ponad 350 uczestników w różnym wielu, a rywalizowali na dystansach od 250 do 5 000 m. Tradycyjnie też odbyły się Mistrzostwa Rolników Podlaskiego Zrzeszenia LZS i bieg integracyjny.
W tym roku w Biegu Głównym doszło do sporej niespodzianki, bowiem zwycięzca poprzednich siedmiu Biegów Rolnika Paweł Grygo był dopiero drugi na mecie, a przegrał z debiutującym w tej imprezie Krzysztofem Zabielskim z Moniek.
Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, a zwycięzcy klasyfikacji open otrzymali żywą kurę w kategorii kobiet i koguta w kategorii mężczyzn. Dodatkowo puchar MOSiR Grajewo dla najstarszego uczestnika otrzymał Edmund Łapuć.