Zawodniczki KU AZS PWSIP METAL-TECHNIK Łomża przegrały 0:3 w pierwszym meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet z drużyna POLMLEK Lidzbark Warmiński. Srebrne medalistki z zeszłego roku okazały się zbyt silne dla Akademiczek.
Zespół AZS-u wystąpił w składzie: Weronika Łuba, Aleksandra Jarkowska oraz Maja Miklaszewska. Z powodów osobistych w meczu nie mogła wystąpić żadna z liderek drużyny: Ania Zielińska oraz Liu Luqi.
- Od początku sierpnia staraliśmy się o przełożenie terminu meczu na dzień wcześniejszy, niestety trener z Lidzbarka Warmińskiego poinformował nas, że nie ma kontaktu ze swoją podstawową zawodniczką Ma Wenting i bez jej wiedzy nie ma możliwości zmiany terminu. We wrześniu otrzymaliśmy informacje, że jednak gramy w wyznaczonym wcześniej terminie, czyli 14.09.2019 r. Dziewczyny walczyły dzielnie, niestety rywal w składzie: Ma Wenting, Rui Fang Dong oraz Aleksandra Michalak udowodnił, że wynik osiągnięty w poprzednim sezonie nie był przypadkowy i pewnie wygrał 3:0 - przekazuje Magda Sepczyńska z KU AZS PWSIP Łomża
Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Łomży, a dokładnie 25 września w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ulicy Księżnej Anny 18. Rywalem Akademiczek będą brązowe medalistki z zeszłego sezonu: KU AZS UE Wrocław.
zdj. nadesłane