Już po raz 29. Piątnica była gospodarzem turnieju tańca sportowego. Zgromadził on ponad 500 uczestników, którzy przez dwa dni rywalizowali o najwyższe laury.
Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się 1989 roku dzięki zaangażowaniu Jacka Baczewskiego i jego małżonki Magdaleny Pardo-Baczewskiej. W tym roku po raz drugi impreza gościła również Puchar Polski, który jest jedną z najważniejszych imprez kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski.
- Mieliśmy bardzo wysoki poziom. Mieliśmy mistrzów i wicemistrzów. Po raz kolejny mieliśmy znakomite pary- powiedziała Magdalena Pardo-Baczewska, wskazując, że był to również owocny czas dla podopiecznych studia tańca towarzyskiego AKAT, którzy licznie awansowali do wyższych klas tanecznych.
Reklama
Tegoroczna dziecięca gala zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Dzięki temu Piątnica po raz kolejny była stolicą polskiego tańca. Przez dwa dni można było obejrzeć ponad 550 występów uczestników z całej Polski.
- Święto tańca na ziemi łomżyńskiej. Praktycznie cała Polska na parkiecie. Dopisali sponsorzy, bardzo dziękuję wszystkim życzliwym osobom, bo dzięki nim możemy na takim poziomie ten turniej organizować. Wszystkie samorządy nas wspierają- wskazywał Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.
Reklama
W zawodach wzięło udział liczne grono uczestników z Łomży i okolic. Była to dla nich okazja, aby zaprezentować swoje talenty przed bliskimi, a także przed jurorami, wśród których tradycyjnie była Ivona Pavlovic.
- Taniec towarzyski sprawia nam ogromną przyjemność. Zachęcamy ogromnie, bo to niezwykła przygoda, którą każda dziewczyna powinna przeżyć- mówiła Dominika, jedna z uczestniczek. – Zachęcamy, bo to jest przepiękny sport połączony ze sztuką- dodała inna, Joanna.
Przez dwa dni uczestnicy rywalizowali w Dziecięcej Gali Tanecznej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego, Prezydenta Łomży i Wójta Gminy Piątnica, Mistrzostwach Województwa Podlaskiego oraz Pucharze Polski Młodzieży i Młodzieży Starszej Polskiego Związku Sportu Tanecznego.