Nie samym bieganiem żyje Piątnica! 23 października w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki turnieju piłkarskiego „Z Orlika na Stadion”. W kategorii U-14 junior znakomicie zaprezentowały się uczennice Szkoły Podstawowej w Piątnicy, występujące pod nazwą „Piątniczanki”.
Po wcześniejszych eliminacjach regionalnych nadszedł czas na decydującą fazę. Cztery najlepsze drużyny z Podlasia spotkały się w walce o tytuł mistrzowski i awans do finału ogólnopolskiego. Piątniczanki w dwóch pierwszych spotkaniach pewnie pokonały swoje rywalki, a w wielkim finale po emocjonującym i zaciętym meczu zwyciężyły 1:0. Złotą bramkę zdobyła Anna Zakrzewska, dając drużynie upragniony awans do Warszawy.
Zwycięstwo w finale wojewódzkim oznacza, że dziewczęta z SP Piątnica będą reprezentować całe województwo podlaskie w Ogólnopolskim Finale turnieju, który odbędzie się w dniach 12–15 listopada w Warszawie. Co więcej, ścisły finał rozgrywany będzie na Stadionie Narodowym, a nagrodą główną dla najlepszej drużyny będzie tygodniowy obóz piłkarski w Barcelonie.
Indywidualne wyróżnienia również trafiły do zawodniczek z Piątnicy: najlepszą zawodniczką turnieju została Barbara Kowalewska, a najlepszą bramkarką - Maja Matuszewska.
W skład drużyny „Piątniczanek” weszły: Marta Zakrzewska, Anna Zakrzewska, Barbara Kowalewska, Natalia Czarnecka, Lena Gniazdowska, Maja Matuszewska, Iga Karpińska, Lena Paszkowska.
Po turnieju trener Marcin Zabielski nie krył dumy ze swoich podopiecznych.
- Dziewczyny pokazały ogromne serce do gry i wielką determinację. W finale walczyły o każdy centymetr boiska. Jestem z nich naprawdę dumny. Teraz przed nami Warszawa i największe sportowe wyzwanie w dotychczasowej przygodzie z piłką - powiedział trener Zabielski.Reklama
Gratulujemy „Piątniczankom” wspaniałego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa w ogólnopolskim finale!