Reklama

Pierwsze miejsce drużynowo karateków z Łomży [FOTO]

24/03/2015 09:44

Trzy złote, jeden srebrny i osiem brązowych medali zdobyli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate podczas Mistrzostw Polski Makroregionu Wschodniego, które odbyły się w minioną niedzielę w Ostrołęce. Pozwoliło to na zajęcie przez łomżyński klub pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. 

W zawodach udział wzięło 220 zawodników z 36 klubów województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego. 

Trzy złote medale zdobyli nasi karatecy w konkurencji kata (układów), co w zestawieniu z wynikami wcześniejszych zawodów pokazuje, że Łomżyński Klub Karate zaczyna ostatnimi czasy specjalizować się w tej formule. Nie zawiedli Klaudia Lanczewska w juniorkach, jak również Karolina Mroczkowska i Maciej Tercjak w seniorach, zdobywając tytuły mistrzów makroregionu.

Klaudia Lanczewska i Maciej Tercjak zdobyli także po medalu w konkurencji kumite czyli walkach. Klaudia zajęła 2 miejsce w kategorii ciężkiej juniorek. Mając przewagę, przegrała pojedynek finałowy przez przypadkowy faul na przeciwniczce. Maciej Tercjak zdobył brąz w kategorii -70kg seniorów.

Reklama

Brązowe medale w seniorach zdobyli również Marlena Łukian (kobiety – 60kg), Szamil Szabajew (mężczyźni – 65kg) oraz Kamil Mieczkowski i Tomasz Dyl w kategorii ciężkiej. Do startu jedynie w konkurencji kata, z powodu przygotowań do matury, ograniczyła się Karolina Mroczkowska, która jesienią zdobyła Puchar Polski Seniorów w wadze lekkiej.

Młodzicy zdobyli trzy brązowe medale. Adam Stachacz w kata oraz kumite -65kg, natomiast Wiktoria Korytkowska w kumite -55kg.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości