26 czerwca po raz pierwszy Piątnica gościć będzie uczestników półmaratonu. Stowarzyszenie "Biegamy dla zdrowia" we współpracy z Okręgową Spółdzielnią Mlecarską "Piątnica" oraz Gminą Piątnica organizuje zawody, które mają być początkiem cyklicznej, corocznej imprezy biegowej.
Na poświęconą pierwszemu piątnickiemu półmaratonowi konferencję prasową zaprosili dziś dziennikarzy organizatorzy ze Stowarzyszenia "Biegamy dla zdrowia", OSM "Piątnica" i wójt Gminy Piątnica. Jak podkreślali wszyscy obecni, jest to pierwszy półmaraton w Piątnicy i planowane są kolejne tak, aby impreza stała się stałym punktem na mapie imprez biegowych w kraju.
Zawody organizowane pod hasłem "Biegam z Piątnicą. To naturalne" objęła sponsoringiem Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, która na same nagrody dla uczestników przeznaczyła 20 tys. złotych. Dopełnieniem budżetu imprezy będą opłaty wpisowe pobierane od uczestników, w ramach których otrzymają oni tzw. pakiet startowy. Mieszkańcy Gminy Piątnica i członkowie Stowarzyszenia "Biegamy dla Zdrowia" oraz pracownicy OSM Piątnica i ich dostawcy otrzymają 50% zniżkę.
Liczba nagród przygotowanych przez organizatorów może oszołomić. Nagradzni będą najlepsi biegacze aż w dziewięciu kategoriach i z podziałem na kobiety i mężczyzn. Nagrody otrzymają także najlepsze, czteroosobowe drużyny. Do tego należy doliczyć około 50 nagród losowanych o łącznej wartości 5 tys. złotych. Nagrody będą rzeczowe, ale także finansowe.
Mówiąc o zaangażowaniu OSM "Piątnica" w organizację zawodów dyrektor handlowy Tomasz Głasek zwracał szczególną uwagę na fakt, że cel imprezy czyli bieganie dla zdrowia idealnie wpisuje się w misję i strategię firmy, która produkuje wyłącznie świeże i zdrowe produkty. Dlatego spółdzielnia bardzo chętnie zgodziła się sponsorować wydarzenie.
Z kolei wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki poinformował, że impreza biegowa połączona zostanie z festynem, podczas którego na wszystkich uczestników czekać będzie moc atrakcji.
Oprócz półmaratonu biegacze rywalizować będą również na dwóch innych dystansach: 5 km i 10 km.
O szczegółach imprezy mówili przedstawiciele stowarzyszenia, OSM "Piątnica" i Gminy Piątnica na dzisiejszej konferencji prasowej!