Piłkarki ręczne drugoligowej drużyny GUKS "Dwójka" Łomża, po wyjazdowym zwycięstwie w Brodnicy, są już pewne zajęcia pierwszego miejsca w grupie pomorskiej II ligi kobiet. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek podopieczne trenera Stanisława Niedbały mają 4 pkt przewagi nad drugim zespołem z Brodnicy, któremu pozostał do rozegrania tylko jeden mecz.
Łomżyńskie szczypiornistki w sobotę po raz kolejny udowodniły, że w swojej grupie II ligi nie mają sobie równych. Zespół GUKS "Dwójka" pokonał na wyjeździe wicelidera z Brodnicy 29:22 i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, z kompletem zwycięstw, zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie.
Przed naszymi piłkarkami już tylko dwa mecze z niżej notowanymi przeciwnikami. 16 kwietnia podejmą one zajmujący 4. miejsce zespół MTS Giżycko, a w ostatniej kolejce zagrają w wyjazdowym spotkaniu z ostatnim w tabeli KPR TPD Białystok.
Pierwsze miejsce w grupie daje łomżankom prawo do gry w barażach o awans do I ligi. Jest jednak szansa uniknięcia baraży i awansu bezpośredniego.