Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy piłkarskich mistrzów do lat 10 i do lat 12. W finale ogólnopolskim uczestniczyły cztery drużyny z województwa podlaskiego, z których najwyższe, 10. miejsce zajęła drużyna dziewcząt U-10 z UKS 10 Łomża.
Tradycyjnie już województwo podlaskie w Warszawie reprezentował zespół dziewczynek z UKS 10 Łomża prowadzony przez doświadczonego trenera Henryka Pestkę.
- Liczyliśmy po cichu na pierwszą ósemkę, ale były lepsze zespoły i w walce o dziewiąte miejsce zrealizowaliśmy plan minimum – przyznaje szkoleniowiec drużyny do lat 10 i dodaje: - Jesteśmy szczęśliwi, bo to zespół o rok młodszy od rywalek. To zeszłoroczne mistrzynie województwa do lat 8 i tegoroczne do lat 10. Mam nadzieję, że za rok, jak już dojrzeją fizycznie, będzie znacznie lepiej. To dla dziewczynek wielkie przeżycie: nowe znajomości, nowe środowisko, w końcu przeciwniczki na wysokim poziomie.
Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Od tego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.