Reklama

Piłkarze wrócą do treningów

01/07/2015 08:32

Jeszcze są na urlopach, jeszcze wypoczywają, ale już w najbliższy poniedziałek piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 powrócą do treningów, by jak najlepiej przygotować się do bardzo trudnego, III-ligowego sezonu. Zanim jednak powrócą na ligowe boiska, czeka ich mecz rundy wstępnej Pucharu Polski.

Biało-czerwoni trenować zaczną 6 lipca, a tymczasem ich rywale w Pucharze Polski - Raków Częstochowa - przygotowania rozpoczną już jutro. O ile ŁKS trenować będzie na własnych obiektach w Łomży, to piłkarze Rakowa już w niedzielę wyruszają do Wałbrzycha na 10-dniowy obóz przygotowawczy. Oczywiście głównym celem przygotowań częstochowian nie jest mecz pucharowy lecz II-ligowy sezon, w którym zamierzają poważnie powalczyć o awans. Jak na tle silnego rywala zaprezentują się 19 lipca nasi piłkarze?

Wiele zależy od tego, czy skład zespołu ulegnie dużym zmianom, czy może wreszcie w ŁKS-ie nastąpi pod tym względem jakaś stabilizacja. Według pierwszych zapowiedzi jest duża szansa, że większość zawodników występujących w rundzie wiosennej zobaczymy na boisku także jesienią. Z naszych rozmów z kilkoma z nich wynika, że piłkarze chcą pozostać w Łomży. Oczywiście pewnych ubytków nie da się uniknąć i zapewne trudno będzie je zrekompensować samymi tylko wychowankami z drużyny juniorów starszych, dlatego potrzebnych będzie także kilku zawodników, którzy wzmocnią skład wyjściowy. Na pewno potrzebny będzie napastnik, bo najprawdopodobniej w barwach ŁKS-u nie zobaczymy już Alexa Rodiera. Przydałby się zapewne także boczny obrońca. No i pytanie o bramkarza, bo zdaje się, że Andriej Radczenko również nie będzie już w Łomży występował, zatem potrzebny będzie golkiper do rywalizacji o numer jeden z Piotrem Lipką. Klub zapowiada, że o personaliach będzie można rozmawiać po pierwszym treningu.

Reklama

A na ten pierwszy trening piłkarze powrócą w poniedziałek 6 lipca, kiedy rozpoczną okres przygotowawczy do sezonu ligowego. W trakcie tych przygotowań rozegrają oni sześć spotkań kontrolnych. Tak naprawdę sparingów będzie mniej, bo conajmniej jeden z meczów będzie o stawkę. Mowa oczywiście o wspominanym już spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Pozostałe zaplanowane mecze to typowe sparingi, mające na celu przećwiczenie wariantów taktycznych i ogranie piłkarzy po przerwie letniej, bo mamy nadzieję, że nie trzeba będzie od zera zgrywać drużyny.

Plan meczów kontrolnych, w którym znalazł się także mecz pucharowy (a nawet dwa, w przypadku zwycięstwa z Rakowem i awansu) poniżej:

Reklama
11.07 – Znicz Biała Piska, Łomża 19.07, godz. 17 – Raków Częstochowa – Puchar Polski, Łomża 22.07 – Legionovia Legionowo 25.07 – Ew. I runda Pucharu Polski, Łomża/ Orzeł Kolno, Ruch Wysokie Mazowieckie, Łomża 29.07 – Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Łomża 01.08 – Błękitni Raciąż, Łomża 8.08 – rozpoczęcie sezonu 2015/2016

Mecz z Legionovią rozegrany zostanie w Leginowie, pozostałe w Łomży. Godziny spotkań, oprócz meczu Pucharu Polski, nie zostały jeszcze ustalone.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości