Reklama

Piwo kozicowe pana Kazimierza było najlepsze [FOTO]

22/12/2020 15:50

Poznaliśmy zwycięzców konkursu "Zasmakuj w Łomży", który już po raz trzeci organizowany był przez Miasto Łomża we współpracy z Gminą Nowogród i Gminą Piątnica. Jego celem była promocja regionalnego dziedzictwa kulinarnego podtrzymującego i rozpowszechniającego miejscowe produkty oraz tradycyjne potrawy.

Spośród 12 ocenianych dań i potraw najlepsze okazało się piwo kozicowe, które przygotował Kazimierz Jankowski. Laureat konkursu otrzymał czek na kwotę 2 tys. zł. Na podium znalazły się również przepisy Aliny Jankowskiej "Niedzielny placek" na wyśmienitą babkę drożdżową oraz pampuchy z jabłkami Magdy Tyszki.

- Promując miasto Łomża i cały subregion łomżyński hasłem "Zasmakuj w Łomży" zachęcamy do życia w naszym regionie, do pozostania w nim młodych, aby tu mogli się rozwijać. Poprzez pryzmat różnych sfer życia pokazujemy kulturę, gospodarkę, sport ale i kuchnię. Już samo hasło "Zasmakuj w Łomży" kojarzy się jednoznacznie ze smakiem, kulinariami, co było inspiracją do organizacji konkursu. Pokazał on, że regionalna kuchnia ma bogatą tradycję, a naszym obowiązkiem jest gromadzenie nadesłanych przepisów, aby przekazać je następnym pokoleniom poprzez wydanie książki kucharskiej – mówił prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski dziękując jednocześnie wszystkim uczestnikom udziału w kulinarnym współzawodnictwie.

Reklama

Oceniając przepisy członkowie jury brali pod uwagę wierność tradycji zgłoszonych receptur oraz składniki, które zostały użyte do przygotowania potraw.

fot. Łukasz Chełchowski

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości