Reklama

Pływacy UKS Butterfly z medalami Mistrzostw Województwa Podlaskiego [FOTO]

29/11/2021 07:52

W miniony weekend łomżyńscy pływacy z klubu UKS Butterfly rywalizowali w Suwałkach, gdzie odbywały się Zimowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu. Klub reprezentowało 23 zawodników z roczników 2008-2012, którzy łącznie zdobyli aż 36 medali, z czego: 12 złotych, 13 srebrnych i 11 brązowych.

Najlepszymi zawodnikami w województwie podlaskim w roczniku 2009, wg klasyfikacji generalnej (punktacja FINA), zostali pływacy reprezentujący łomżyński klub: Kaja Kurpiewska oraz Filip Rudczyk. Doskonale zaprezentowali się również Miłosz Parzych (rocznik 2007r.) oraz Jakub Kotowski (2010r.), którzy w klasyfikacji generalnej swoich roczników zajęli 3 miejsce w województwie.

Każdy z zawodników podczas dwudniowych zawodów rywalizuje z pływakami ze swojej kategorii wiekowej w 4 konkurencjach (po 2 każdego dnia).

Reklama

Medalistami Mistrzostw Podlasia zostali:

W roczniku 2011 i młodsi:

  • Ksawery Brzeziński 3 medale: srebrny - 100 dow., brąz - 50 dow. i 50 grzbietowy. Warto dodać, że Ksawery startował ze starszymi o rok kolegami, a w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce;
  • Paweł Mitter 2 medale: złoto 50 dow. i brąz - 50 klas.
  • Kornelia Szerszun 3 medale: srebro na 50 m dow. i grzb.

W roczniku 2010

  • Jakub Kotowski 2 medale: złoto - 200 dow. i srebro - 400 dow.
  • Igor Prosiński 3 medale: srebrne - 100 m dow. i klas. oraz brąz 50 m klas.
  • Weronika Mogielnicka 2 medale: brązowe - 100 m dow. i grze.

W roczniku 2009

  • Kaja Kurpiewska 4 medale: 2 złote 50m i 200m - dowolny,
  • Filip Rudczyk 4 medale złote: 50 m i 100 m dowolny i 50 m i 100 m - grzb.

W roczniku 2008

  • Patrycja Antosiuk 1 medal: brąz - 200m dow.,
  • Maja Dużyńska 1 medal: srebro - 100 m grzb.
  • Amelia Piaścik 1 medal: brąz - 50m klas.

W roczniku 2007

  • Miłosz Parzych 4 medale złote: 50 m i 100 m - grzb., 100m zmienny i 100m klas.
  • Ignacy Balkiewicz 3 medale: srebrne - 100m i 400m dow. i brązowy - 200m dow.
  • Szymon Pachucki 3 medale: srebrne 50m i 100m grzb. i brązowy - 50 klas.

W skład łomżyńskiej drużyny wchodzili także: Antonina Chrostowska, Zuzanna Piaścik, Lena Sienkiewicz, Aleksander Olszewski, Nikola Sołogub, Lena Ulińska, Amelia Wiszowata, Wojciech Dobrowolski i Szymon Brzezicki. Trenerami młodych zawodników są: Katarzyna Aleksandrowicz, Tomasz Drozdowski, Bartosz Kutny i Jarosław Szeremet.

Jak przekazuje prezes klubu Jarosław Szeremet, wszyscy zawodnicy popłynęli bardzo dobrze ustanawiając, w większości nowe, wspaniałe rekordy życiowe. Dorobek medalowy mógł być większy, ale z powodu nałożonej kwarantanny kilku czołowych zawodników musiało zostać w domu.

Reklama

„Występ młodych zawodników na Mistrzostwach Podlasia z pewnością należy zaliczyć do bardzo udanych. Świadczą o tym nie tylko zdobyte medale, czy też czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej, ale też mnóstwo nowych rekordów życiowych. Młodzi pływacy pokazują, że  jest perspektywa, aby Łomża stanowiła czołówkę pływackiej młodzieży naszego województwa. Mimo tego, iż pływanie jest bardzo wymagającym sportem, z roku na rok, jest coraz więcej dzieci, które decydują się uprawiać pływanie w naszym klubie.” - podsumowuje prezes klubu Jarosław Szeremet.

Źródło: nadesłane 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości